Ekoway Sp. z o.o. jest polską firmą pro-ekologiczną, która istnieje od 2008 roku. Idea założenia firmy ekologicznej dbającej o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi oraz środowisko naturalne wynika na naszych naturalnych przekonań, które od wielu lat z powodzeniem wdrażamy w życie. Ekologia i zdrowy tryb życia to nasze wrodzone DNA!


Nasza firma została wyróżniona prestiżowym certyfikatem Dobra Marka i Eko Marka 2020.
Tytuł Dobra Marka 2020 potwierdza najwyższą jakość produktów i usług, a także świadczy o zaufaniu naszych Klientów.

Jesteśmy producentem, dystrybutorem i importerem artykułów przyjaznych dla Ziemi i jej wszystkich mieszkańców.

W swojej ofercie posiadamy produkty kompostowalne, biodegradowalne, ekologiczne oraz produkty chroniące układ oddechowy.

W ciągu 12 lat działalności uzyskaliśmy status eksperta w obszarze naszych działań, dlatego oferujemy tylko sprawdzone produkty z potwierdzonymi certyfikatami. Stawiamy na partnerską i wieloletnią współpracę.

Zaufało nam wielu Klientów, dla których jakość produktów ma kluczowe znaczenie.

Współpracujemy z największymi na świecie producentami naczyń i opakowań biodegradowalnych.

Przez lata zbudowaliśmy sieć kontaktów i dzięki współpracy z licznymi Partnerami – Producentami, Stowarzyszeniami i Organizacjami takimi jak: Plastic Pollution Coalition jesteśmy w stanie zaoferować najszerszą w Polsce ofertę na naczynia, opakowania i torby biodegradowalne.

Doradzamy i pomagamy naszym Klientom krok po kroku we wprowadzaniu produktów biodegradowalnych: naczyń, opakowań i toreb.

Zmiana zaczyna się w naszej głowie!

 

Korzyści ze współpracy wynikają z naszego doświadczenia, a dzięki temu Twoja firma zyskuje:

✔️ Bezpieczeństwo zakupów

✔️ Gwarancję jakości potwierdzaną certyfikatami

Produkty ekologiczne kompostowane i biodegradowalne

 

Oferujemy produkowane w Polsce, w 100% biodegradowalne i 100% kompostowalne produkty, które są wykonane z surowców naturalnych zgodnie z normą EN 13432. Do ich produkcji wykorzystujemy produkty przyjazne dla środowiska.

Najczęściej stosowane materiały to:

liść palmowy

trzcina cukrowa

otręby pszenne

drewno

skrobia ziemniaczana

PLA (bio plastik) Polilaktyd – polimer należący do grupy poliestrów alifatycznych. Jest on w pełni biodegradowalny. Otrzymuje się z odnawialnych surowców naturalnych takich jak np: mączka kukurydziana

CPLA – Crystallized Poly Lactic Acid, połączenie PLA (70-80%) i kredy (20-30%)

Certyfikacja

 

Wszystkie nasze produkty produkowane są zgodne z posiadanymi certyfikatami między innymi takimi jak certyfikat kompostowalności OK Compost wydany przez TÜV Austria, który jest wiodącym dostawcą usług w dziedzinie testowania, kontroli i certyfikacji.

Tworzone przez nas produkty nie zawierają w swoim składzie tworzyw sztucznych i zostały wyprodukowane w 100% z certyfikowanego przez T Ü V surowca na bazie PLA zawierającego naturalne polimery, który jest kompostowalny i biodegradowalny.