WITAMY W EKOWAY
W imieniu naszej firmy, naszej Planety oraz jej wszystkich mieszkańców dziękujemy za zainteresowanie Ekologią oraz produktami biodegradowalnymi.
Dzięki świadomym wyborom pomagasz Nam zmieniać Świata na lepszy:)
Pragniemy z naszymi proekologicznymi produktami trafić do jak największej liczby Klientów.
Tylko dzięki Twojej pomocy możemy zmienić Nasz Świat na Lepszy.
Ekologia, Nasi Klienci i Nasza Rola
Nasza Planeta każdego roku zaśmiecona jest milionami ton plastikowych odpadów, ponad milion zwierząt ginie rocznie przez plastikowe śmieci w morzach i oceanach. Już w 2006 roku zauważyliśmy wyzwanie i szansę zmiany trendu na proekologiczny.
Firma Ekoway powstała dwa lata później w 2008 roku.
Obecnie produkty z tworzywa sztucznego stanowią 70 proc. odpadów w morzach i oceanach. Rocznie zatruwamy morza i oceany 10 milionami ton plastiku i zużywamy bilion foliowych torebek!
Torba foliowa. Jej produkcja trwa 1 sekundę. Używana jest średnio przez 25 minut. Rozkłada się około 400 lat. Corocznie na światowy rynek wprowadza się do jednego biliona sztuk foliówek/reklamówek!
Produkcja plastiku wzrosła dramatycznie w ostatnim czasie – w roku 1964 szacowano ją na 15 mln ton, a w roku 2014 już 311 mln ton.
Zagrożenie dla zdrowia człowieka
Plastik trafia do przewodów pokarmowych zwierząt morskich, a te są zjadane przez kolejne zwierzęta w łańcuchu pokarmowym. Ciała prawie wszystkich morskich gatunków, wliczając te najcenniejsze na świecie i mieszkające wydawałoby się z dala od ludzi – zawierają plastik!
Jak rozwiązać problem?
Unie Europejskie podjęłą już w tym kierunku działania, w 2018 roku Parlament Europejski przegłosował wprowadzenie w UE zakazu sprzedaży przedmiotów jednorazowego użytku wytwarzanych z plastiku, takich jak plastikowe sztućce, słomki, talerze czy patyczki do uszu. Zakaz wykorzystywania i sprzedaży plastiku jednorazowego użytku, dla którego dostępne są alternatywy, będzie obowiązywać od 2021 roku, w niektórych krajach od 2019 roku. W związku z wejściem dyrektyw UE o zakazie sprzedaży jednorazowych produktów z plastiku od 2021r. nasza branża dynamicznie się rozwija.
Naszym planem jest uruchomienie produkcji w Polsce bio plastiku w 2024r. Poszukujemy Klientów, Inwestorów oraz Partnerów. Razem z którymi pragniemy Zmienić Świat na Lepszy!
W oparciu o rozwiązania stosowane z powodzeniem w Australii od wielu lat wprowadziliśmy razem z naszymi Partnerami biznesowymi na rynek polski biodegradowalne alternatywy dla plastiku. Zawsze dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb klienta.
Naszą rolą jest zaprezentowanie Tobie najlepszych rozwiązań, doradzenie jakie produkty najlepiej wprowadzić do Twojej oferty oraz wskazać, które z nich najbardziej będą odpowiadały TWOIM potrzebom.
Jakie są materiały pochodzenia naturalnego, stosowane w produkcji opakowań i naczyń biodegradowalnych?
Najczęściej stosowane materiały wykorzystywane do produkcji naczyń i opakowań biodegradowalnych:
Jak długo rozkłada się PLA ?
Według testów i certyfikatów rozkład trwa 45-90 dni. Najszybciej się rozkłada w wilgotnym, ciepłym i napowietrzonym środowisku z dostatkiem glebowych bakterii i grzybów. Takie warunki spełnia tylko przemysłowy kompostownik. W domowych kompostownikach rozkład materiału PLA przebiegać wolniej
Jak długo rozkłada się trzcina cukrowa?
Produkty z trzciny cukrowej są w pełni kompostowalne w przemysłowych kompostownikach i rozłożą się w ciągu 45-60 dni w zależności od temperatury i wilgotności w których przebiega rozkład. W domowych kompostownikach rozkład materiału może przebiegać wolniej. Materiał ten nie zawiera żadnych toksycznych substancji, które by mogły przedostać się do ziemi.
Jak długo rozkłada się papier?
Rozkład zależy od użytego materiału oraz dodatkowo od stopnia wilgotności ziemi. Średnio papier rozkłada się około 6 miesięcy np. bilet komunikacji miejskiej rozkłada się około 3 miesięcy; gazeta około 6 tygodni
Wspieramy międzynarodową inicjatywę
Plastic Free World
W oparciu o rozwiązania stosowane z powodzeniem w Australii od wielu lat, wprowadziliśmy wspólnie z naszymi Partnerami biznesowymi na rynek polski biodegradowalne alternatywy dla plastiku.